İstanbul’un göbeğinde akıl almaz olay!


İstanbul'un göbeğinde akıl almaz olay!

Yumruklar konuştu!
7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Şenol İpek duruşmada ifade verdi
Beşiktaş’ta vatani görevini yapmakta olan askerlerle trafikte tartışarak birine yumruk atıp hızını alamayınca da askeri aracın stop lambalarını kırdığı iddiasıyla 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan manken-oyuncu Şenol İpek duruşmada “Kimseye yumruk atmadım. Şikayet halinde askerliklerinin yanabileceğini söylemeleri üzerine şikayet etmedim” dedi.

İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Şenol İpek ile şikayetçi Emrah Aydınkatıldı. “Mala zarar verme ve kasten yaralama” suçlarından 1 yıl 4 aydan 7 yıla kadar hapsi istenenŞenol İpek, kız arkadaşı Evren Kandemir ile Mecidiyeköy’den Maslak’a otomobille gittikleri sırada kız arkadaşının telefonunun aracın içine düştüğünü, bu nedenle aracı sağ şeride çektikleri sırada şikayetçinin aracının önlerine çıktığını anlattı.

Kızarkadaşı kornaya basınca şikayetçi Emrah Aydın‘ın aracının camını açarak küfür ettiğini belirten Şenol İpek, “Araçtan indim. Şikayetçiye camı açmasını söyledim. Küfürlü konuşmasının sebebini sorup kendisini uyaracaktım. Şikayetçi özür dilemek yerine “.iktir lan” dedi. Ben de araçtan inmesini söyledim. Şikayetçi bu kez, ‘Biz askeriz ulan’ deyip yanındaki şahsa ‘Çıkar silahı’ dedi. Aracın önünden sağ yan kapıya geçtim. Diğer şahıs kapıyı açtı. İndiğinde ellerini kaldırdı, ben de durdum. Elinde bir şey görseydim üzerine atılacaktım. Asker olduğunu söyleyen şikayetçiye ve arkadaşına ‘Asker olmanız size küfür etme hakkı vermez. Ben de askerliğimi yaptım” dedi.

İpek, şikayetçiye vurmadığını ifade ederek “Biz de şikayetçi olacaktık. Hatta jandarma alay komutanlığının kapısına kadar gittik. Burada şikayetçi ve arkadaşı şikayet olursa askerliklerinin yanabileceğini söyleyince şikayetten vazgeçtik” dedi.

“KÜFREDİP YUMRUK ATTI”
Şikayetçi Emrah Aydın ise trafiğin akışı sırasında Şenol İpek’in kızarkadaşının kullandığı aracın tehlike oluşturacak şekilde aniden önlerine geçmek istediğini, korna çalarak ikaz ettiğini, 10 metre sonra ışıklarda durduklarında sanık Şenol İpek’in yanlarına geldiğini söyledi. Aydın, “Sanık şoför kapısını açıp küfür ederek aşağı inmemi istedi. Yumruk attı. Koluma vurdu. Aracımıza doğru gelirken de araca yumruk ve tekme atmıştı. Sanığa asker olduğumuzu söyleyince küfürlü konuşarak ‘Ne biçim askersiniz, milletin karısına kızına bakıyorsunuz!’ dedi.

Yanımda oturan arkadaşımın yanına giderken asker olduğumuza inanması için silahını göstermesini istedim. Sanık Şenol İpek, arkadaşımın yanına geldiğinde arkadaşım ellerini kaldırdı. ‘Biz askeriz abi’ dedi. Buna rağmen sanık, Burak’ın boğazını tuttu, araca yasladı. Çevrede toplanan vatandaşlar müdahale ederek bizi ayırdı. Şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu. Sanık Şenol İpek’in avukatı Aziz Erol, “Müvekkilim mağdurken sanık yapılmıştır. Şikayetçinin ifadesi doğru değildir. Asker olduğunu kanıtlamak için silah çıkarması gerekmiyordu. Kartını göstermesi yeterdi” dedi. Mahkeme, duruşmayı tanıkların dinlenmesi için erteledi.

Anahtar Kelimeler
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s